Adiunkt z habilitacją (w grupie pracowników dydaktycznych), kierownik Pracowni Nowych Mediów.
Absolwent wrocławskiej polonistyki, gdzie pod kierunkiem prof. Janusza Anusiewicza napisał pracę magisterską pt. Proroctwa i przepowiednie jako akty mowy. Przez niemal cały okres studiów uczestniczył w naukowym ruchu studenckim: należał do Koła Naukowego Językoznawców, organizował studenckie zjazdy naukowe oraz publikował w pismach studenckich. Swoją drogę naukową kontynuował na studiach doktoranckich Uniwersytetu Wrocławskiego. Obrona pracy doktorskiej odbyła się w roku 2000, a na jej podstawie w roku 2004 została wydana książka pt. Proroctwa chrześcijańskie jako gatunek mowy: na tle innych gatunków profetycznych (Zielona Góra: Oficyna Wydawnicza UZ). Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta z habilitacją w Zakładzie Dziennikarstwa i Nauk o Mediach IFP.
Jego zainteresowania badawcze pierwotnie skupiały się w zakresie lingwistyki kulturowej, lingwistyki tekstu, genologii lingwistycznej i stylistyki na materiale odnoszącym się do języka religijnego oraz wypowiedzi na temat przyszłości. Na temat proroctw, przepowiedni, objawień czy też prognoz powstało kilkanaście artykułów. Obecnie prowadzone badania skupiają się wokół semantyki i dotyczą językowo postrzeganej percepcji słuchowej oraz nazw dźwięków. Do badań stosuje metodologię wykorzystującą dane z elektronicznych korpusów językowych. W roku 2012 powstała na ten temat książka pt.: Semantyka nazw dźwięków w języku polskim (Łask: Oficyna Wydawnicza LEKSEM). W kręgu zainteresowań pozostają także problemy komunikacji językowej oraz zagadnienia współczesnego języka polskiego.
Wykłada m.in. naukę o komunikowaniu, językoznawstwo ogólne, metody badań medioznawczych oraz prowadzi zajęcia w ramach specjalności dziennikarstwo internetowe z zakresu teorii i praktyki hipertekstu.