Adiunkt (w grupie pracowników dydaktycznych), wicedyrektorka ds. kształcenia IFP oraz redaktorka i administratorka instytutowego serwisu internetowego.
Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością edytorską oraz podyplomowych studiów w zakresie informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa uzyskała w 2012 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na podstawie dysertacji „Klechdy sezamowe” i „Przygody Sindbada Żeglarza” jako prolegomena do twórczości poetyckiej Bolesława Leśmiana, przygotowanej pod opieką prof. dr hab. Anny Szóstak. W 2013 roku ukazała się jej monografia Wokół Leśmianowskich baśni dla dzieci (Wrocław: Oficyna Wydawnicza ATUT).
Doświadczenie biblioteczne i edytorskie nabyła, pracując w latach 2008-2016 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Od 2016 roku zatrudniona na stanowisku adiunkta w Instytucie Filologii Polskiej UZ. Obecnie w ramach Pracowni Literatury XX/XXI Wieku i Badań nad Baśnią Zakładu Literaturoznawstwa IFP zajmuje się literaturą polską – od Młodej Polski po współczesność – ze szczególnym uwzględnieniem przeobrażeń tradycji kulturowej (przede wszystkim baśniowej) w najnowszych tekstach oraz literatury dla dzieci i młodzieży.
Od lat współpracuje z WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, głównie w zakresie działań wydawniczych realizowanych przez oficynę Pro Libris. Od 2008 roku pełni funkcję sekretarza czasopisma „Bibliotekarz Lubuski”, od 2014 jest sekretarzem i redaktorką językową „Zielonogórskich Studiów Bibliotekoznawczych”, od 2015 – sekretarzem Rady Naukowej działającej przy WiMBP. W 2020 objęła funkcję sekretarza Komitetu Okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Zielonej Górze.
Prowadzi zajęcia dotyczące literatury polskiej XX i XXI wieku, literatury powszechnej (XIX-XXI w.), literatury dla dzieci i młodzieży, baśni w literaturze, a także przedmioty: konteksty literatury i kultury XX i XXI wieku, tradycja kulturowa literatury oraz przedmioty związane ze specjalnością edytorską.